Skip to content

539 45th StUnion City, NJ 07087

Commercial

Last Sale Price
$10
Last Sale Date
Oct 31, 2016

Property Information

Block255
Lot44

Sq Footage---
Acreage0.07

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$387,500
97%
Improvement Value:$13,800
3%
Total Assessment$401,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,412-13.5%
2024$8,564+4.1%
2023$8,227+1.2%
2022$8,133+2.8%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$410,000
DeedBook 5922, Page 193