Skip to content

3821 Kennedy BlvdUnion City, NJ 07087

Last Sale Date
Mar 10, 2025

Property Information

Block261
Lot63
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityUnion City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class---
Description4B-9U-H
Dwellings9
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.04

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$540,000
60%
Improvement Value:$360,000
40%
Total Assessment$900,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$26,256+17.9%
2024$22,263+4.3%
2023$21,342+1.2%
2022$21,093+2.7%
Property History

Property Sale

Sale
$0