Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
6612 Hud Ave/227-67stWest New York, NJ 07093
Apartment
Last Sale Price
$100
Last Sale Date
Dec 16, 2015
Property Information
Block10
Lot5
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityWest New York Town
Tax Map Page2
Building Details
Building Class---
Description4B-22U-C
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage17,662
Acreage0.11
Owner Mailing
Street
City / State / ZIP
Assessment
Land Value:$137,500
24%
Improvement Value:$442,500
76%
Total Assessment$580,000
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $47,902 | +5.9% |
| 2024 | $45,230 | +7.0% |
| 2023 | $42,282 | +4.7% |
| 2022 | $40,382 | +1.0% |
Property History
No events match the selected filters.