Skip to content

581 57th StWest New York, NJ 07093

Last Sale Date
Jul 12, 2024

Property Information

Block123
Lot21
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityWest New York Town
Tax Map Page21

Building Details

Building Class---
Description2S-F-C-3U-G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,500
Acreage0.05

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$51,700
30%
Improvement Value:$118,000
70%
Total Assessment$169,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$13,086+2.0%
2024$12,824-1.7%
2023$13,048+0.7%
2022$12,957+1.0%
Property History

Property Sale

Sale
$0