Skip to content

625 60th StWest New York, NJ 07093

Last Sale Date
Dec 13, 2022

Property Information

Block133
Lot14
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityWest New York Town
Tax Map Page23

Building Details

Building Class---
Description1SFR
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage1,000
Acreage0.03

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$35,000
52%
Improvement Value:$32,300
48%
Total Assessment$67,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,558+4.1%
2024$5,340+3.2%
2023$5,175+0.7%
2022$5,138+1.0%
Property History

Property Sale

Sale
$0