Skip to content

6316 Jackson Street RearWest New York, NJ 07093

Church/Charitable

Last Sale Price
$370,000
Last Sale Date
Sep 28, 1999

Property Information

Block153
Lot17
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityWest New York Town
Tax Map Page26

Building Details

Building Class---
DescriptionVAC LAND
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.11

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$28,000
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$28,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2001$1,230+2.0%
2000$1,206-1.5%
1999$1,225+2.9%
1998$1,191+0.0%
Property History

Property Sale

Sale
$370,000
DeedBook 5505, Page 81