Skip to content

6701 Blvd EastWest New York, NJ 07093

Last Sale Date
Apr 7, 1988

Property Information

Block1
Lot27
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityWest New York Town
Tax Map Page1

Building Details

Building Class---
Description5B-E-40U/CO-OP
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.26

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$600,000
61%
Improvement Value:$391,400
39%
Total Assessment$991,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$81,880+6.3%
2024$77,057+3.1%
2023$74,768+5.0%
2022$71,235+1.0%
Property History

Property Sale

Sale
$0