Skip to content

51 64th StWest New York, NJ 07093

Built 1914

Owner
---
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Nov 18, 2025

Property Information

Block20
Lot10
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityWest New York Town
Tax Map Page4

Building Details

Building Class46
Description2S-B-2U
Dwellings3
Zoning---
Sq Footage2,538
Acreage0.06

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$75,000
42%
Improvement Value:$102,400
58%
Total Assessment$177,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$13,679+2.0%
2024$13,406-1.7%
2023$13,640+0.7%
2022$13,544+1.0%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1914