Skip to content

104 Westover Pl Apt CWest New York, NJ 07093

Last Sale Price
$695,000
Last Sale Date
Apr 9, 2002

Property Information

Block43
Lot20
QualifierC0003
CountyHudson
MunicipalityWest New York Town
Tax Map Page8

Building Details

Building Class---
DescriptionCONDO
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.01

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$5,900
26%
Improvement Value:$16,600
74%
Total Assessment$22,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$1,858+4.1%
2024$1,785+3.2%
2023$1,730+0.7%
2022$1,718+1.0%
Property History

Property Sale

Sale
$695,000
DeedBook 5978, Page 300