Skip to content

104 Westover Pl Apt 104West New York, NJ 07093

Last Sale Price
$128,000
Last Sale Date
Jul 24, 2003

Property Information

Block43
Lot20
QualifierC0104
CountyHudson
MunicipalityWest New York Town
Tax Map Page8

Building Details

Building Class---
DescriptionCONDO
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.02

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$10,200
24%
Improvement Value:$32,900
76%
Total Assessment$43,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,323+2.0%
2024$3,257-1.7%
2023$3,314+0.7%
2022$3,291+1.0%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$128,000

From:

To:

DeedBook 7152, Page 49NU CodeOther non-arm's-length (26)Recorded10/15/2003