Skip to content

429 58th StWest New York, NJ 07093

Last Sale Date
Jan 10, 2024

Property Information

Block71
Lot6
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityWest New York Town
Tax Map Page11

Building Details

Building Class---
DescriptionMUNI PARK LOT
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.69

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$900,000
25%
Improvement Value:$2,720,300
75%
Total Assessment$3,620,300

Sale
$0