Skip to content

120 66th StWest New York, NJ 07093

Built 1899

Last Sale Price
$100
Last Sale Date
Jan 6, 1994

Property Information

Block8
Lot25
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityWest New York Town
Tax Map Page2

Building Details

Building Class46
Description2S-B-3U
Dwellings3
Zoning---
Sq Footage2,200
Acreage0.05

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$52,500
37%
Improvement Value:$88,600
63%
Total Assessment$141,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,653+4.1%
2024$11,196+3.2%
2023$10,849+0.7%
2022$10,773+1.0%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1899