Skip to content

31 Perry DrTrenton, NJ 08628

Built 1966

Last Sale Price
$385,000
Last Sale Date
Oct 23, 2017

Property Information

Block435
Lot27
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityEwing Twp
Tax Map Page99

Building Details

Building Class18
DescriptionSFD
Dwellings1
ZoningR-1
Sq Footage2,842
Acreage0.92

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$103,500
28%
Improvement Value:$260,700
72%
Total Assessment$364,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$14,324+6.4%
2024$13,464+5.4%
2023$12,780+1.4%
2022$12,598+2.7%
Property History

Property Sale

Sale
$385,000

From:

To:

Sq Ft2,842DeedBook 6305, Page 753Recorded10/31/2017

Property Sale

Sale
$40,000
DeedBook NaN, Page NaN

Property Built

Built

Year Built: 1966