Skip to content

4 Peck Ave

Trenton, NJ 08618

Built 1960

Last Sale Price
$397,500
Last Sale Date
Jul 3, 2023

Property Information

Block506
Lot9
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityEwing Twp
Tax Map Page57

Building Details

Building Class17
DescriptionSFD
Dwellings1
ZoningR-2
Sq Footage1,602
Acreage0.2

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$61,500
24%
Improvement Value:$198,900
76%
Total Assessment$260,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,242+6.4%
2024$9,627+46.8%
2023$6,558+1.4%
2022$6,465+2.7%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$397,500
Sq Ft1,602DeedBook 6528, Page 1626Recorded7/18/2023

Property Sale

Sale
$269,250
DeedBook 5712, Page 33

Property Built

Built

Year Built: 1960