Skip to content

11 Lamont Ave

Trenton, NJ 08619

Vacant Land

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Sep 21, 2023

Property Information

Block1922
Lot17
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page119

Building Details

Building Class10
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage1.53

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$375,000
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$375,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,585+41.9%
2024$3,230+1.2%
2023$3,191-3.3%
2022$3,299+2.7%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$150,000
DeedBook 6477, Page 478Recorded3/7/2022