Skip to content

9 Lamont Ave

Trenton, NJ 08619

Built 1972
Other Exempt

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Feb 4, 2004

Property Information

Block1922
Lot19
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page119

Building Details

Building Class10
Description10SRC-160F
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage5.49

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$2,160,000
20%
Improvement Value:$8,576,800
80%
Total Assessment$10,736,800

Built

Year Built: 1972