Skip to content

1451 Klockner Rd

Trenton, NJ 08619

Built 1982
Other Exempt

Last Sale Price
$19,000
Last Sale Date
Dec 29, 1978

Property Information

Block1922
Lot32
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page119

Building Details

Building Class10
Description1SCB
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage6,500
Acreage2.28

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$162,500
15%
Improvement Value:$908,300
85%
Total Assessment$1,070,800

Built

Year Built: 1982

Property Sale

SaleMulti
$19,000
DeedBook 2091, Page 914