Skip to content

369 Bunting AveTrenton, NJ 08611

Built 1957
Commercial

Last Sale Price
$137,000
Last Sale Date
Jul 1, 2004

Property Information

Block2186
Lot25
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page237

Building Details

Building Class---
Description1S CB
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.21

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$52,700
29%
Improvement Value:$129,000
71%
Total Assessment$181,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,403+6.7%
2024$6,002+1.2%
2023$5,929-10.9%
2022$6,656+3.0%
Property History
Sales1

Property Sale

SaleMulti
$137,000
DeedBook 4903, Page 25

Property Built

Built

Year Built: 1957