Skip to content

45 Woodside AveTrenton, NJ 08610

Built 1946

Last Sale Price
$215,000
Last Sale Date
Oct 14, 2016

Property Information

Block2456
Lot19
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page282

Building Details

Building Class17
Description1SB G2
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,426
Acreage0.23

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$61,000
28%
Improvement Value:$156,800
72%
Total Assessment$217,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,675+6.7%
2024$7,194+1.2%
2023$7,107+4.1%
2022$6,824+2.2%
Property History

Property Sale

Sale
$215,000

From:

To:

Sq Ft1,426DeedBook 6265, Page 618Recorded10/17/2016

Property Sale

SaleMulti
$138,000
DeedBook 3303, Page 277

Property Built

Built

Year Built: 1946