Skip to content

269 Manor Blvd

Trenton, NJ 08620

Built 1986

Last Sale Price
$515,000
Last Sale Date
Aug 1, 2022

Property Information

Block2610
Lot12
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page310

Building Details

Building Class17
Description2SF G1
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,896
Acreage0.23

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$63,100
27%
Improvement Value:$172,900
73%
Total Assessment$236,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,317+6.7%
2024$7,795+1.2%
2023$7,701-0.3%
2022$7,724+3.4%
Property History

Property Sale

Sale
$515,000
Sq Ft1,896DeedBook 6495, Page 1526Recorded8/9/2022

Property Sale

SaleMulti
$82,500
DeedBook 2344, Page 286

Property Built

Built

Year Built: 1986