Skip to content

322 Lenox AveTrenton, NJ 08620

Built 1956

Last Sale Price
$220,000
Last Sale Date
Dec 18, 2007

Property Information

Block2610
Lot2
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page310

Building Details

Building Class17
Description1S CB
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,512
Acreage0.46

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$67,200
32%
Improvement Value:$143,600
68%
Total Assessment$210,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,429+6.7%
2024$6,963+1.2%
2023$6,878-0.3%
2022$6,899+3.4%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$220,000
DeedBook 5778, Page 115

Property Built

Built

Year Built: 1956