Skip to content

263 Manor BlvdTrenton, NJ 08620

Built 2006

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Sep 20, 2001

Property Information

Block2610
Lot9
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page310

Building Details

Building Class17
Description2SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,746
Acreage0.87

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$74,500
21%
Improvement Value:$284,400
79%
Total Assessment$358,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$12,648+6.7%
2024$11,854+1.2%
2023$11,711-0.3%
2022$11,747+3.4%
Property History
Sales1

Property Built

Built

Year Built: 2006

Property Sale

SaleMulti
$10,500
DeedBook 2163, Page 577