Skip to content

255 Manor Blvd

Trenton, NJ 08620

Built 1984

Last Sale Price
$343,000
Last Sale Date
Dec 30, 2019

Property Information

Block2610
Lot7
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page310

Building Details

Building Class17
Description1SF G2
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,926
Acreage0.43

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$68,800
24%
Improvement Value:$217,600
76%
Total Assessment$286,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,093+6.7%
2024$9,460+1.2%
2023$9,345+8.0%
2022$8,651+3.4%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$343,000
DeedBook 6392, Page 602

Property Sale

Sale
$343,000
Sq Ft1,926DeedBook 6392, Page 602Recorded1/2/2020

Property Built

Built

Year Built: 1984

Property Sale

SaleMulti
$15,000
DeedBook 2213, Page 110