Skip to content

680 State Hwy 130 Rear

Robbinsville, NJ 08691

Last Sale Date
Jun 2, 2015

Property Information

Block2610
Lot29
QualifierL
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page1001

Building Details

Building Class---
Description1SF

Assessment

Land Value:$68,800
46%
Improvement Value:$81,600
54%
Total Assessment$150,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2017$4,577+1.4%
2016$4,513+4.0%
2015$4,340+1.2%
2014$4,290+2.3%
Property History

Property Sale

Sale
$0