Skip to content

4 Lannigan DriveLawrence Township, NJ 08648

Built 1970

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Sep 24, 2002

Property Information

Block2505
Lot18
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityLawrence Twp
Tax Map Page25

Building Details

Building Class17
Description2SF G2
Dwellings1
ZoningR-3
Sq Footage2,369
Acreage0.21

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$89,000
29%
Improvement Value:$215,100
71%
Total Assessment$304,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,421+2.0%
2024$9,232+3.2%
2023$8,950+1.4%
2022$8,825+1.3%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1970