Skip to content

15 North DrEast Brunswick, NJ 08816

Built 1943

Last Sale Date
Sep 20, 2023

Property Information

Block14
Lot25
Qualifier---
CountyMiddlesex
MunicipalityEast Brunswick Twp
Tax Map Page0102

Building Details

Building Class10
DescriptionCAPE 1AG
Dwellings1
ZoningR3
Sq Footage1,587
Acreage0.26

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$23,400
29%
Improvement Value:$56,700
71%
Total Assessment$80,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,616+2.8%
2024$9,353+3.3%
2023$9,055+0.2%
2022$9,041+1.0%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1943