Skip to content

134 Leonard AveNeptune, NJ 07753

Built 1931

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jan 28, 2021

Property Information

Block703
Lot6
Qualifier---
CountyMonmouth
MunicipalityNeptune Twp
Tax Map Page22

Building Details

Building Class17
Description1SF1G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage784
Acreage0.11

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$191,200
56%
Improvement Value:$147,700
44%
Total Assessment$338,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,365+27.5%
2024$4,208+19.3%
2023$3,527+35.5%
2022$2,603+4.2%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1931