Skip to content

333 Daniel StDover, NJ 07801

Built 1966

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jul 23, 2006

Property Information

Block10501
Lot45
Qualifier---
CountyMorris
MunicipalityRockaway Twp
Tax Map Page105

Building Details

Building Class16
Description1SF
Dwellings2
ZoningR-13
Sq Footage1,500
Acreage0.42

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$265,800
51%
Improvement Value:$258,600
49%
Total Assessment$524,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$12,530+3.8%
2024$12,068+6.0%
2023$11,389+1.7%
2022$11,196+1.8%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$250,000
DeedBook 5525, Page 166

Property Built

Built

Year Built: 1966