Skip to content

101 Jordan RdRockaway, NJ 07866

Built 1994

Last Sale Date
Jan 6, 2025

Property Information

Block11116
Lot18
Qualifier---
CountyMorris
MunicipalityRockaway Twp
Tax Map Page111

Building Details

Building Class17
Description2SF
Dwellings1
ZoningR-20
Sq Footage2,786
Acreage0.4

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$245,000
34%
Improvement Value:$465,900
66%
Total Assessment$710,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$17,002+3.1%
2024$16,487+5.5%
2023$15,632+1.9%
2022$15,336+1.7%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1994