Skip to content

125 Route 35 No.(1600)Mantoloking, NJ 08738

Built 2019

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Apr 5, 2019

Property Information

Block65
Lot57
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityBrick Twp
Tax Map Page10.2

Building Details

Building Class18
Description3SF2G
Dwellings1
ZoningR75
Sq Footage2,829
Acreage0.19

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$256,600
38%
Improvement Value:$412,900
62%
Total Assessment$669,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$17,293+5.2%
2024$16,436+3.5%
2023$15,881+1.3%
2022$15,680+1.6%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 2019