Skip to content

131 Route 35 No.Mantoloking, NJ 08738

Built 2024

Last Sale Date
Sep 10, 1993

Property Information

Block65
Lot58
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityBrick Twp
Tax Map Page10.2

Building Details

Building Class10
DescriptionDET. GAR.
Dwellings0
ZoningR75
Sq Footage1,674
Acreage0.26

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$249,100
97%
Improvement Value:$7,500
3%
Total Assessment$256,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,712+5.2%
2024$9,231+3.5%
2023$8,919+1.3%
2022$8,806+1.6%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 2024

Property Sale

Sale
$0
DeedBook 5095, Page 222