Skip to content

3 Palmer DrWayne, NJ 07470

Built 1963

Last Sale Price
$375,000
Last Sale Date
Oct 18, 2012

Property Information

Block2105
Lot7
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityWayne Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class17
DescriptionSPLIT LEVEL
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,706
Acreage0.36

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$121,500
59%
Improvement Value:$85,100
41%
Total Assessment$206,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$12,284+4.0%
2024$11,813+1.2%
2023$11,669+0.4%
2022$11,617+2.0%
Property History

Property Sale

Sale
$375,000

To:

Sq Ft1,706DeedBook 2242, Page 113

Property Built

Built

Year Built: 1963