Skip to content

10 Dudley CtWayne, NJ 07470

Built 1994

Last Sale Price
$365,000
Last Sale Date
Apr 27, 1994

Property Information

Block4105
Lot44
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityWayne Twp
Tax Map Page41

Building Details

Building Class18.5
DescriptionCOLONIAL 2C/BIG
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage3,311
Acreage0.22

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$137,300
38%
Improvement Value:$224,300
62%
Total Assessment$361,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$21,501+4.0%
2024$20,676+1.2%
2023$20,423+0.4%
2022$20,333+2.0%
Property History

Property Sale

Sale
$365,000

To:

Sq Ft3,311DeedBook 136, Page 20

Property Built

Built

Year Built: 1994