Skip to content

2426 Hamburg TpkeWayne, NJ 07470

Last Sale Date
Nov 30, 2015

Property Information

Block4400
Lot9

Zoning---
Sq Footage1,716
Acreage0.13

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$121,800
59%
Improvement Value:$86,300
41%
Total Assessment$208,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$12,374+4.0%
2024$11,899+1.2%
2023$11,753+0.4%
2022$11,701+2.0%
Property History
Sales4

Property Sale

Sale

From:

To:

DeedBook 2409, Page 69Recorded12/17/2013

Property Sale

SaleMulti
$195,000
DeedBook 353, Page 29

Property Sale

Sale
$300,000
DeedBook P 129, Page 383

Property Sale

Sale
$3,000,000
DeedBook F 118, Page 585