Skip to content

21 Cecilia DrWayne, NJ 07470

Built 1958

Last Sale Price
$350,000
Last Sale Date
Nov 30, 2016

Property Information

Block904
Lot9
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityWayne Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class16.5
DescriptionRANCH
Dwellings1
ZoningR-B
Sq Footage1,592
Acreage0.39

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$127,900
58%
Improvement Value:$93,900
42%
Total Assessment$221,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$13,188+4.0%
2024$12,683+1.2%
2023$12,527+0.4%
2022$12,472+2.0%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$350,000

To:

Sq Ft1,592DeedBook 2959, Page 133

Property Built

Built

Year Built: 1958