Skip to content

1108-1122 Neck Lane

Elizabeth, NJ 07202

Built 1920
Commercial

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jan 24, 2020

Property Information

Block197
Lot2
Qualifier---
CountyUnion
MunicipalityElizabeth City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class10
DescriptionCOMM/APT
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,017
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$1,210,000
97%
Improvement Value:$36,500
3%
Total Assessment$1,246,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$23,983+39.2%
2024$17,224+2.8%
2023$16,757
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1920