Skip to content

761 Tacoma BlvdWestville, NJ 08093

Built 1950

Last Sale Price
$52,000
Last Sale Date
Mar 22, 2002

Property Information

Block448
Lot5
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page2.2

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage704
Acreage0.17

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$28,700
29%
Improvement Value:$69,300
71%
Total Assessment$98,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,513+3.3%
2024$3,401+2.2%
2023$3,328+1.2%
2022$3,290+1.9%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$52,000
DeedBook 3401, Page 47

Property Built

Built

Year Built: 1950