Skip to content

603 65th StreetWest New York, NJ 07093

Built 1983

Last Sale Date
Jul 12, 2024

Property Information

Block158
Lot42
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityWest New York Town
Tax Map Page27

Building Details

Building Class46
Description2S-FR-2G-2U
Dwellings3
Zoning---
Sq Footage2,800
Acreage0.07

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$52,000
28%
Improvement Value:$133,000
72%
Total Assessment$185,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$14,265+2.0%
2024$13,980-1.7%
2023$14,225+0.7%
2022$14,125+1.0%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1983