Skip to content

324 65th StWest New York, NJ 07093

Built 1899

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Aug 1, 2003

Property Information

Block17
Lot23
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityWest New York Town
Tax Map Page3

Building Details

Building Class46
Description2S-B-2U-BSMT
Dwellings2
Zoning---
Sq Footage2,255
Acreage0.06

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$62,500
43%
Improvement Value:$81,500
57%
Total Assessment$144,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,104+2.0%
2024$10,882-1.7%
2023$11,072+0.7%
2022$10,994+1.0%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$247,000
DeedBook 5629, Page 281

Property Built

Built

Year Built: 1899