Skip to content

441 65th StWest New York, NJ 07093

Built 1899

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Sep 25, 2003

Property Information

Block31
Lot14
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityWest New York Town
Tax Map Page6

Building Details

Building Class46
Description2S-B-2U
Dwellings3
Zoning---
Sq Footage2,072
Acreage0.06

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$62,500
43%
Improvement Value:$83,700
57%
Total Assessment$146,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,273+2.0%
2024$11,048-1.7%
2023$11,241+0.7%
2022$11,162+1.0%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1899