Skip to content

423 64th StWest New York, NJ 07093

Built 1899

Last Sale Date
Jul 12, 2024

Property Information

Block33
Lot22
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityWest New York Town
Tax Map Page6

Building Details

Building Class46
Description2S-B-2U
Dwellings2
ZoningR-M
Sq Footage2,052
Acreage0.06

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$62,500
53%
Improvement Value:$55,500
47%
Total Assessment$118,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,099+2.0%
2024$8,917-1.7%
2023$9,073+0.7%
2022$9,009+1.0%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1899