Skip to content

333 61st St Apt 1aWest New York, NJ 07093

Last Sale Price
$36,000
Last Sale Date
May 28, 2004

Property Information

Block54
Lot14.02
QualifierC0101
CountyHudson
MunicipalityWest New York Town
Tax Map Page9

Building Details

Building Class---
Description2BD-1BA
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.01

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$25,000
71%
Improvement Value:$10,400
29%
Total Assessment$35,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$2,730+2.0%
2024$2,675-1.7%
2023$2,722+0.7%
2022$2,703+1.0%
Property History

Property Sale

Sale
$36,000
DeedBook 7298, Page 4