Skip to content

6001 Monroe Place(Unit C0035)West New York, NJ 07093

Last Sale Price
$100
Last Sale Date
Mar 3, 2006

Property Information

Block54
Lot32
QualifierC0035
CountyHudson
MunicipalityWest New York Town
Tax Map Page9

Building Details

Building Class---
Description1BD-1BA
Dwellings1
ZoningRH
Sq Footage---
Acreage0.02

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$16,000
80%
Improvement Value:$4,000
20%
Total Assessment$20,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$1,652+4.1%
2024$1,587+3.2%
2023$1,538+0.7%
2022$1,527+1.0%
Property History

No events match the selected filters.