Skip to content

6001 Monroe Pl/320-22 60sWest New York, NJ 07093

Last Sale Date
Sep 27, 2024

Property Information

Block54
Lot32
QualifierC0042
CountyHudson
MunicipalityWest New York Town
Tax Map Page9

Building Details

Building Class---
Description1BD-1BA
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.01

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$26,000
40%
Improvement Value:$38,500
60%
Total Assessment$64,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,974+2.0%
2024$4,874-1.7%
2023$4,959+0.7%
2022$4,925+1.0%
Property History

Property Sale

Sale
$0
DeedBook 4277, Page 266