Skip to content

24 Lopatcong Dr

Trenton, NJ 08638

Built 1960

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jul 25, 2006

Property Information

Block513
Lot25
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityEwing Twp
Tax Map Page31

Building Details

Building Class17
DescriptionSFD
Dwellings1
ZoningR-1
Sq Footage1,854
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$94,900
38%
Improvement Value:$152,800
62%
Total Assessment$247,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,742+6.4%
2024$9,157+5.4%
2023$8,692+1.4%
2022$8,568+2.7%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1960