Skip to content

6 Arrowwood DrTrenton, NJ 08690

Built 1969

Last Sale Price
$324,900
Last Sale Date
Apr 12, 2018

Property Information

Block1722
Lot126
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page77

Building Details

Building Class17
Description2SF G2
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,048
Acreage0.26

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$93,300
29%
Improvement Value:$226,400
71%
Total Assessment$319,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,266+6.7%
2024$10,560+1.2%
2023$10,432+6.5%
2022$9,792+2.3%
Property History

Property Sale

Sale
$324,900

From:

To:

Sq Ft2,048DeedBook 6324, Page 1342Recorded4/27/2018

Property Built

Built

Year Built: 1969