Skip to content

23 Doreen RdTrenton, NJ 08690

Built 1962

Owner
---
Last Sale Price
$442,000
Last Sale Date
Nov 25, 2024

Property Information

Block1722
Lot88
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page94

Building Details

Building Class17
Description1SF G1
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,330
Acreage0.23

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$87,600
36%
Improvement Value:$154,000
64%
Total Assessment$241,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,264+6.9%
2024$7,730+1.3%
2023$7,633+6.8%
2022$7,150+2.4%
Property History

Property Sale

Sale
$442,000
Sq Ft1,330DeedBook 6577, Page 1565Recorded12/18/2024

Property Built

Built

Year Built: 1962