Skip to content

310 Park LaTrenton, NJ 08609

Built 1925

Last Sale Price
$65,000
Last Sale Date
Dec 29, 2008

Property Information

Block1752
Lot18
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page101

Building Details

Building Class17
Description1SF G1
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,498
Acreage0.23

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$32,400
21%
Improvement Value:$121,700
79%
Total Assessment$154,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,430+6.7%
2024$5,090+1.2%
2023$5,028-6.3%
2022$5,367+2.6%
Property History
Sales2

Property Sale

SaleMulti
$65,000
DeedBook 5980, Page 1

Property Sale

SaleMulti
$165,000
DeedBook 5511, Page 198

Property Built

Built

Year Built: 1925