Skip to content

152 Altamawr AveLawrence Township, NJ 08648

Built 1949
Commercial

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jan 21, 1999

Property Information

Block1309
Lot7
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityLawrence Twp
Tax Map Page1302

Building Details

Building Class---
Description2SF
Dwellings1
ZoningR-4
Sq Footage3,958
Acreage0.29

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$89,800
29%
Improvement Value:$220,000
71%
Total Assessment$309,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,598+2.0%
2024$9,406+3.2%
2023$9,117+1.4%
2022$8,990+1.3%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1949