Skip to content

52 Fleetwood DrRockaway, NJ 07866

Built 1969

Last Sale Date
Jan 6, 2025

Property Information

Block11102
Lot41
Qualifier---
CountyMorris
MunicipalityRockaway Twp
Tax Map Page111

Building Details

Building Class17
Description2SF G2
Dwellings1
ZoningR-20
Sq Footage2,193
Acreage0.43

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$226,400
41%
Improvement Value:$331,800
59%
Total Assessment$558,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$12,946+3.6%
2024$12,490+5.2%
2023$11,869+1.9%
2022$11,648+1.8%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1969